Styczeń 2023

Konferencja naukowa 11.03.2023 r. w Krakowie

Szanowni Państwo,

Katedra Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie serdecznie zaprasza na konferencję naukową „Alpaki w pytaniach: Nauka – praktyce”.

Konferencja odbędzie się 11.03.2023 r. (sobota) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przy al. 29 Listopada 46.

Zaproszeni prelegenci są nie tylko naukowcami reprezentującymi najważniejsze ośrodki akademickie w Polsce i za granicą, posiadającymi bogaty dorobek naukowy, ale także praktykami z wieloletnim doświadczeniem w pracy z alpakami – ich żywieniem, rozrodem, zachowaniem, włóknem i opieką weterynaryjną. Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na zadawanie pytań oraz na krótką dyskusję. W związku z obowiązkiem rejestracji wielbłądowatych od 2023 roku, konferencję zakończy praktyczna prezentacja przygotowana przez pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podczas której przestawią główne zasady rejestracji, znakowania zwierząt oraz obsługi systemu IRZplus, a także odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników.

Koszt uczestnictwa w konferencji to 250 zł i obejmuje udział w konferencji  oraz certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwy kawowe i lunch. Dla studentów kierunków zootechnika, weterynaria, behawiorystyka/etologia zwierząt koszt uczestnictwa wynosi 225 zł. Formularz rejestracyjny będzie dostępny w zakładce „Formularz rejestracyjny” na stronie konferencji od dnia 1.02.2023 r (rejestracja możliwa tylko poprzez wypełnienie formularza).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych, ale w sposób szczególny właścicieli i hodowców alpak, weterynarzy, pracowników naukowych oraz studentów pragnących w przyszłości zająć się pracą z tymi zwierzętami.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,
Dr inż. Marcin Przybyło